Kontakt
22.4.2024

Z důvodu velmi nepříznivého počasí je zítřejší (23.04.2024) program akce „Den Země“ na náměstí bez náhrady zrušen.

Ruší se také slavnostní otevření Stezky hajného na Skalkách, které se mělo konat  také 23.04.2024 v 15:30 hod., tato akce bude přesunuta, náhradní termín bude včas zveřejněn.

Město Nový Jičín vás zve v úterý 23. dubna na Masarykovo náměstí, kde budeme společně slavit mezinárodní Den Země. Program bude probíhat od 9:00 do 16:00 hodin a bude velice pestrý. Akce bude spojena s informacemi o třídění odpadů a recyklací, opět přijede Záchranná stanice Bartošovice, hvězdárna Valašské Meziříčí, ASEKOL, EKOLAMP, EKO-KOM, Střední zemědělská škola a další. Nebudou chybět také technické služby města Nový Jičín, které přivezou ukázat svou techniku a Městská policie Nový Jičín. SVČ Fokus představí svůj nový kroužek Cesta k medu – včelařství. Nejen pro děti bude připravený bohatý program.

V rámci tohoto programu budou soutěžit také žáci 1. – 3. tříd základních škol na již tradiční Ekohraní. Hry a soutěže s environmentálním zaměřením budou probíhat od 8:15 – 11:15  hodin ve Smetanových sadech, kde bude připraven 60 minutový blok.

Zajisté si každý z nabídky vybere něco zajímavého, stačí tedy přijmout naše pozvání a akce se zúčastnit.