Kontakt

Papír a nápojový karton (tetrapak) se třídí společně do modrého kontejneru. Ze všech tříděných odpadů právě papíru vyprodukuje průměrná česká domácnost za rok hmotnostně nejvíc. Modré kontejnery na papír bývají nejsnazším způsobem, jak se ho správně zbavit. Papírové krabice a nápojové kartony je třeba roztrhat nebo stlačit. Alternativu pak poskytují sběrné suroviny, které nabízejí za papír roztříděný podle druhů finanční odměnu.

Do kontejneru PATŘÍ: časopisy, noviny, sešity, krabice (rozebrané), papírové obaly, cokoliv z lepenky, nebo knihy (bez vazby), ruličky od toaletního papíru, obaly od vajec. Obálky s fóliovými okénky sem můžete také vhazovat. Nevadí ani papír s kancelářskými sponkami. Zpracovatelé si s nimi umí poradit. Bublinkové obálky vhazujeme pouze bez plastového vnitřku! Z nápojového kartonu sem patří veškeré obaly od vína, džusů, mléčných výrobků (mléka a smetany), atd.

Do kontejneru NEPATŘÍ: celé svazky knih (vhazovat pouze bez vazby, ve větším počtu patří na sběrný dvůr), uhlový, voskovaný, mastný nebo jakkoliv znečištěný papír. Tyto materiály nelze už nadále recyklovat. To samé platí o termopapíru (účtenkách). Pozor, použité dětské pleny opravdu nepatří do kontejneru na papír, ale do popelnice!

Autor: Eva Rusková, 18.12.2023