Kontakt

Plasty a kovové obaly patří v Novém Jičíně do žlutého kontejneru. V průměrné české popelnici zabírají nejvíc místa ze všech odpadů plasty, proto je nejenom důležité jejich třídění, ale i sešlápnutí či zmačkání před vyhozením.

Do kontejnerů na plasty a kovové obaly patří: fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů. Pěnový polystyren sem vhazujeme v menších kusech nebo jej můžeme odevzdat na sběrném dvoře, kde se třídí samostatně. Z kovových obalů to jsou nápojové plechovky, konzervy od potravin a krmiv pro domácí mazlíčky bez zbytků obsahu, prázdné nádobky od deodorantů, kovové tuby, alobal, kovové zátky a ostatní drobné kovové předměty.

Do kontejnerů na plasty a kovové obaly NEPATŘÍ: mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky a velké kovové předměty (ty patří na sběrný dvůr). Nepatří sem ani kovové elektrospotřebiče. Jejich místo je na sběrovém dvoře nebo speciálním (červeném) kontejneru. Pokud si nejste jisti, sledujte nálepky na kontejnerech.

Autor: Eva Rusková, 10.11.2023